Miłośników Dayve’a Hawka ucieszy zapewne wiadomość o jego planach na najbliższą przyszłość. Wiemy bowiem, że wraz ze swoim projektem Memory Tapes ma zamiar wydać nowy album. Krążek będzie nosił nazwę Grace/Confusion, a jego premiera planowana jest na 4 grudnia. Znajdować się na nim będzie 6 utworów lub, jak kto woli, nieco ponad 39 minut muzycznej uczty dla ucha.

Dla tych, którzy jeszcze nie znają Memory Tapes przypomnijmy, że powstało ono z połączenia dwóch wcześniejszych projektów Dayve’a Hawka. Memory Casette oraz Weird Tapes. Pierwszy z nich określony został jako hazy and wistful, drugi zaś opisuje się mianem dancey and electro. Mimo, iż muzyce Memory Tapes nie są obce taneczne brzmienia, to wciąż jest ona przepełniona mglistymi, klimatycznymi i dryfującymi nieco bardziej w stronę shoegaze’u melodiami i warstwami dźwięków.

Warto również dodać, że w 2011 roku projekt został nominowany do nagrody  Grammy w kategorii Best Short Form Music Video za teledysk do piosenki Yes I Know, którego reżyserii podjął się współpracujący obecnie z Placebo – Eric Epstein.

Lista utworów na Grace/Confusion:

1. Neighborhood Watch
2. Thru The Field
3. Safety
4. Let Me Be
5. Sheila
6. Follow Me   

Nie ma więcej wpisów