Kiedy w duszy gra, nie ma czasu na odpoczynek. Po niezwykle dobrym przyjęciu zeszłorocznego debiutu, Grabek powraca z kolejnym krążkiem. Ten multiinstrumentalista i genialny artysta zasłynął pięć lat temu wydaną samodzielnie EP-ką mono3some, która okazała się przepustką do sukcesu. Od momentu jej wydania, muzyk zdążył wystąpić na największych i najbardziej uznanych polskich festiwalach, dać szereg występów w kraju i zagranicą, otrzymać nominację do Fryderyka 2011 oraz zdobyć nagrodę Best Recording 2011 magazynu High Fidelity. Nie wspominając o bardzo dobrych recenzjach, które zebrał za swoją pierwszą długogrającą płytę.

Albumem Duality artysta kontynuuje to, co zostało przez niego zawarte na 8, dążąc przy tym do własnego rozwoju. Zarówno pod względem warstwy muzycznej, jak i tekstowej, artysta położył nacisk na wykreowanie bardziej spójnych, zwięzłych i wyrazistych form, co świadczy o jego artystycznej świadomości. Tej płyty nie sposób zaszufladkować w jednej kategorii, jawi się bowiem najbardziej różnorodnymi i zaskakującymi w połączeniu inspiracjami, zestawiając islandzkie brzmienia pokroju Ólafura Arnaldsa, przez Bauhaus, na niemieckim techno z lat 80. i 90. skończywszy.

Płyta ukaże się nakładem wytwórni KAYAX już tej jesieni. Nam natomiast miło jest poinformować, że serwis musicis.pl objął patronatem to wydawnictwo.

Nie ma więcej wpisów