Dokładnie na miesiąc przed oficjalną premierą najnowszego krążka kultowej grupy Hey prezentujemy Wam fragment piosenki Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan. 30-sekundowe nagranie opublikowało Queen Records Polska na 3 dni przed premierową emisją tego singla w audycji Lista Przebojów Programu Trzeciego. Będzie to pierwszy utwór promujący 11. album w karierze szczecińskiego zespołu.

Nie wiadomo jeszcze, jak zatytułowana będzie płyta, która powstaje dokładnie w 20. roku działalności jednego z najlepszych, polskich zespołów rockowych. Wiadomo natomiast, że pozostanie ona w stylistyce albumu sprzed 3 lat: Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!, za który muzycy otrzymali 4 Fryderyki.

Przez 20 lat skład grupy Hey ulegał zmianie, tak też się stało przed wydaniem 11. albumu. Do wokalistki i autorki tekstów, Kasi Nosowskiej, oraz 4 pozostałych członków zespołu, dołączył Marcin Zabrocki – kompozytor i multiinstrumentalista, który współpracował z takimi grupami jak Biff czy Pogodno.

Nagrana we wrocławskim studiu Fonoplastykon płyta ukaże się  nakładem wytwórni Supersam Music. Do tego wydarzenia pozostał nam miesiąc, jednak już teraz Hey kusi nowym wydawnictwem, publikując króciutki fragment pierwszego singla Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan.


 

Nie ma więcej wpisów