Projekt Newest Zealand przymierza się do wydania swojej drugiej studyjnej płyty. Jak mówi lider zespołu, Borys Dejnarowicz, ma być to wydawnictwo złożone praktycznie z samych potencjalnych singli radiowych. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale z materiałem, który znajdzie się na krążku można się zapoznać podczas koncertów zespołu, na których grana jest znaczna jego część.

Płyta będzie odbiegała stylistycznie od debiutanckiego Newest Zealand z 2010 roku. Zespół odejdzie od formuły barokowego popu, nie będzie też na nagraniach gościnnych udziałów innych muzyków. Nowy materiał to autorski power-pop-rock ze sporą dawką 80s-owej przestrzeni – mówi Dejnarowicz.

Newest Zealand to projekt założony przez Borysa Dejnarowicza. Na ich debiutanckim albumie można znaleźć plejadę gości polskiej sceny alternatywnej m. in. muzyków: Afro Kolektywu, Much, Mitch & Mitch oraz Krzesimira Dębskiego. W 2011 roku płyta została wydana także w Japonii, co zaowocowało zaproszeniem grupy na trasę koncertową po Japonii.

Nie ma więcej wpisów