Już nie raz – przy okazji pojawiania się kolejnych klipów islandzkiej grupy Sigur Rós – wspominaliśmy o ich tajemniczym projekcie Valtari Mystery Film Experiment. W jego ramach zespół nie tylko poprosił 12 reżyserów o przedstawienie ich własnej wizji poszczególnych utworów z płyty, ale również ogłosił konkurs, zapraszając swoich fanów oraz twórców filmowych do stworzenia obrazu do jednej z piosenek.

Właśnie dzisiaj ogłoszono zwycięzcę, którego wybrali internauci. Największą liczbę głosów, spośród niemal tysiąca uczestników z całego świata, zdobył pochodzący z Mińska Ruslan Fedotow. Po obejrzeniu klipu nie można nie zgodzić się zarówno z opinią głosujących, jak i samej grupy, że jest to film zasługujący na uwagę. W sposób tajemniczy i poetycki ukazuje bowiem rozważania na temat relacji zachodzących między dwoma mężczyznami.

Pod koniec tego tygodnia, a dokładnie 12 października – podczas London Film Festival – grupa ogłosi swojego laureata, który otrzyma nagrodę główną w postaci 5000 dolarów. Wybrany przez Sigur Rós klip pojawi się na stronie zespołu 15 października.

Nie ma więcej wpisów