Chłopaki z Afro Kolektywu ruszają w drugą już trasę promującą Piosenki po polsku, czyli ich ostatni, kontrowersyjny album wydany w styczniu tego roku. Wraz z nim zespół dokonał zwrotu stylistycznego: zerwał z hip-hopem na rzecz popowych piosenek utrzymanych w beatlesowskiej tradycji kompozytorskiej.  Pomimo początkowych skrajnych emocji fanów, krążek okazał się sukcesem, a promujące go single zyskały poklask zarówno na listach przebojów, jak i na koncertach. Warszawiacy mieli bowiem okazję zaprezentować się m.in. podczas Off Festivalu i Męskiego Grania, gdzie zostali ciepło przyjęci.

Zadebiutowali w 2001 roku oryginalną Płytą Pilśniową. Muzyka na niej została w całości wykonana na żywych instrumentach, a nie przy pomocy popularnych wówczas sampli, przez co ich styl nazwany został organicznym hip-hop jazzem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że zespół na scenie się obnaża, błaznuje, gra prześmiewcze covery, a przede wszystkim zapewnia swoim fanom dawkę pozytywnych emocji, dzięki czemu ma opinię jednego z najlepszych składów koncertowych w Polsce. Powód by wybrać się na któryś z nadchodzących występów jest jeszcze jeden: po trasie intensywne wystartują prace nad nową płytą, więc prędko nie będzie okazji, by ponownie usłyszeć ich na żywo.

Tej jesieni Afro Kolektyw zagra w ramach następujących koncertów klubowych:

13.10 – Sopot, SFINKS700
14.10 – Toruń, Lizard King
19.10 – Rzeszów, Pod Palmą (support: Łagodna Pianka)
20.10 – Warszawa, Palladium (jako gość Strachów Na Lachy)
24.10 – Wrocław, Puzzle
25.10 – Poznań, Scena Pod Minogą (support: Łagodna Pianka)
15.11 – Kraków, Rotunda (support: Crab Invasion)
16.11 –  Chorzów, Leśniczówka
22.11 – Łódź, Scenografia
29.11 – Warszawa, Kosmos Kosmos
01.12 – Lublin, Opium Cafe (support: Crab Invasion)
13.12 – Zgorzelec, Afirmacja

Nie ma więcej wpisów