10 października w warszawskim klubie Palladium – po raz pierwszy w Polsce – zagra jazzowy gitarzysta Nguyên Lê, w ramach jesiennego cyklu koncertów Ery Jazzu.

Nguyên Lê to postać niezwykła. Kompozytor i gitarzysta łączy w swojej twórczości rytmy i melodie z zupełnie odmiennych stron świata, w tym rodzinnego Wietnamu. Inspiruje go południowoazjatycka tradycja muzyczna, fascynuje melodyka arabska, a wszystko to łączy miłość do klasyki rocka.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako kilkunastolatek. Początkowo samodzielnie uczył się gry na perkusji, nieco później na gitarze. Jego pasja na poważnie rozwinęła się po ukończeniu studiów filozoficznych – tak powstała grupa Ultramarine. Współpracował z takimi wybitnymi muzykami jak: Yellow Jackets, Johnny Griffin, Steve Swallow, Paolo Fres, John McLaughlin, John Taylor i wieloma innymi.

Nguyên Lê ma na swoim koncie już kilkanaście albumów, w tym rewelacyjny Celebrating Jimni Hendrix. Najnowszy, Songs of Freedom, zawierający antywojenne utworzy lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w jazzowo-rockowych ramach – zyskał nagrodę Albumy Roku 2011.

Koncert w klubie Palladium to pierwsza i jedyna w Polsce okazja, aby posłuchać tego – uwielbianego przez europejską publiczność festiwali i hołubionego przez krytyków na całym świecie – wietnamskiego artystę.

 

Kiedy: 10.10 (środa)
Gdzie: Warszawa, Palladium (ul. Złota 9)
Wstęp: 120 zł / 150 zł
Start: 20:00

Nie ma więcej wpisów