Już w październiku duet The & zaprezentuje swoją pierwszą EP-kę pt. Black. Minialbum promuje singiel zatytułowany Noah’s Ark i – jak twierdzą sami twórcy – jest on najważniejszym dlań kawałkiem z nadchodzącej EP-ki.

The & to projekt muzyczny młodego producenta Michała Kusha (Ailo in Head) i wokalisty Radka Rejsla (Brenda Walsh), którego idea zrodziła się ponad rok temu podczas realizacji płyty MC Silka. To właśnie tam RaRe i Kush się poznali. Podobny flow, inspiracje, muzyka i przyjaźń połączyły skrajnie różne osoby i zaowocowały bezkompromisowym materiałem pt. Black Purple.

The & opiera się na łączeniu pozornie skrajnych, niepasujących elementów, tworzących razem wspólną całość. W ich muzyce mieszają się nastroje, brzmienia i charaktery. Zamysł albumu Black Purple – który zostanie wydany w kilku częściach, w sieci, za darmo – bazuje na skrajnych stylach, klimatach, formach, często brutalnie różnych od siebie. Część Black będzie bardzo poważna, mroczna, nierzadko smutna i refleksyjna. Natomiast Purple będzie niosła mniejszy ładunek emocjonalny, obdarta zostanie z głębokiego przekazu i – bardziej niż umysł – będzie angażowała do pracy nasze nogi. Muzycznie The & nie chcą odcinać się od wielowartościowego zbioru, jakim jest muzyka pop. W ich brzmieniu znajdziemy electro, odmianę soulu i funku, ale również new wave czy rap z dominantą jaką jest melodyczność linii.

Przed Noah’s Ark, The & opublikowali w sieci utwór Worn Out Tires, który zostanie zaprezentowany w dwóch różnych odsłonach i znajdzie się odpowiednio na dwóch EP-kach. Black Version tego kawałka to ponad cztery minuty wypełnione świetnymi dźwiękami i równie dobrym, ciekawym wokalem, zatem koniecznie posłuchajcie również tej kompozycji:

Nie ma więcej wpisów