Jej prawdziwe imię to Sarah Assbring, a ukrywa się pod specyficznym pseudonimem, który w wolnym tłumaczeniu oznacza psa z morza. Mowa oczywiście o El Perro Del Mar, która po ponad rocznej przerwie od pierwszych zapowiedzi, wreszcie ujawniła wszystkie detale swojej czwartej studyjnej płyty. Krążek Pale Fire ukaże się 12 listopada, pod skrzydłami Memphis Industries, ale już dziś możecie usłyszeć i zobaczyć pierwszy singiel promujący to dzieło. Oprócz prezentowanego Walk On By, na krążku znajdziecie 10 syntpopowych kompozycji, wypełnionych pięknym wokalem Szwedki.

Sama artystka opowiadając o zamyśle, który kierował nią przy tworzeniu swojego, najnowszego dzieła, wypowiada się w wyjątkowo pięknych słowach: W tym świecie myślisz, że nie ma powodu, by wierzyć w miłości lub w coś większego. Pewnego dnia, kiedy najmniej się tego spodziewasz, światło pojawia się na dalekim horyzoncie. To światło miga, błagając, abyś przyszedł. To jest właśnie Pale Fire – blady ogień.

El Perro Del Mar na scenie muzycznej pojawiła się pod koniec 2003 roku. Tworząc na własną rękę, w końcu została dostrzeżona przez wytwórnię  Hybris Records. Na początku kariery błysnęła utworem Shake it off, nagranym wspólnie z indie rockowym gitarzystą Jensem Lekmanem. Od tego momentu była to już szybka droga do wydania solowego krążka. Udało się to dokonać w 2005 roku.

Look! It’s El Perro del Mar! to album, który skupił wszystkie dotychczasowe muzyczne dokonania artystki. Reedycja tej płyty, wydana przez brytyjską wytwórnię: Memphis Industries, z którą współpracuje do dziś, była przepustką na światową scenę. Z czasem pojawiły się świetnie oceniane From The Valley to the Stras z 2008 roku oraz Change Of Hart wydany rok później. Dziś macie okazję przygotować się na czwarte dziecko artystki, słuchając i oglądając Walk on By.

Lista utworów na Pale Fire:
1. Pale Fire
2. Hold Off the Dawn
3. Home Is to Feel Like That
4. I Carry the Fire
5. Love Confusion
6. Walk On By
7. Love In Vain
8. To the Beat of a Dying World
9. I Was a Boy
10. Dark Night

Nie ma więcej wpisów