Jak brzmi Dania w wersji polskiej? Na to pytanie odpowie wam Maurycy Zimmermann, ukrywający się pod pseudonimem artystycznym Mooryc. Ten poznański artysta zdecydował się na własną interpretację melancholijno-tanecznego utworu Rangleklods Clouds.

W efekcie absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej stworzył perełkę, która swoją doskonałością trzyma nas w objęciach do samego końca.

Jego pierwsze poważniejsze dzieło, to EP-ka wydana we wrześniu 2008 roku w Apparition Recordings, wytwórni ściśle związaną z Levitate Records, należącego do Jacoba Seville‚a. Druga to NX9, która ukazała się pod szyldem włoskiego Miraloop. Utwory znajdujące się tam są spokojne, przechodząc od ambientu do IDM. Większość jego dzieł to kompozycje charakteryzujące się subtelnością i łagodnością dźwięków. Muzykę tworzy na domowym komputerze, a jego twórczość doskonale potwierdza fakt, że nie potrzeba ogromnych powierzchni studyjnych z drogim sprzętem.

Mooryc, to zdecydowanie jedna z najjaśniejszych gwiazd świecących na naszym polskim, muzycznym niebie. Powiew świeżości i oryginalności bije na głowę wszystkich piosenkarzy i artystów występujących rok w rok na popularnych imprezach

Nie ma więcej wpisów