Trudno już powoli zliczać wszystkie wydawnictwa Johna Cale’a, a zapewne tylko nieliczni potrafią wyrecytować ich tytuły z pamięci. To jednak żaden wstyd, wszak Walijczyk wydał właśnie czternasty solowy krążek. Ten nazywa się Shifty Adventures In Nookie Wood i nawiązuje do tej bardziej piosenkowej strony artysty, czyli jego muzycznych początków.

A jednak dawny lider The Velvet Underground potrafi doskonale połączyć klasykę z nowoczesnością. Swoją wieloletnie sceniczne doświadczenie z nowymi falami. Te uosabia nie kto inny jak producent znany z dokonań na ostatnich płytach The Black Keys oraz Gorillaz. Mowa o Brianie Burtonie, który tylko raz pojawia się na tej płycie.

W I Wanna Talk 2 U – zapowiedzi tej płytyCzuć więc sprawną rękę i umysł Danger Mouse’a, który potrafi wyważyć to, co porywa słuchacza bardziej przeciętnego jak i sprawić, że brzmieniem zachwycą się ci o nieco większych wymaganiach kompozycyjnych. To, jak możemy przypuszczać nie jedyny, ciekawy akcent całego wydawnictwa, które swoją premierę miało 1 października. Tym bardziej, że od wydania ostatniej płyty: blackAcetate minęło siedem lat. A przez taki czas energiczny Cale z pewnością przygód miał wiele.

Nie ma więcej wpisów