Nikogo nie dziwi, że w sieci codziennie pojawiają się setki tysięcy amatorskich nagrań koncertów. Normą stało się, że po występie naszego ulubionego wykonawcy rozemocjonowani wchodzimy na YouTube’a, by jak najdłużej cieszyć się tym widowiskiem. Nieco dziwią nagrania wypływające po kilkudziesięciu latach. A najbardziej zaskakuje jakość ich obrazu i dźwięku, nierzadko powodująca wśród współczesnych producentów sprzętu rejestrującego Full HD lekkie uczucie zazdrości.

Muszą oni cierpieć prawdziwe katusze oglądając filmik nagrany przez fana Elvisa Presley’a podczas koncertu w Madison Square Garden w  1972 roku. Wideo uchwyciło Króla wykonującego Suspicious Minds . Elvis w doskonałej formie, uwodził publiczność głęboko wyciętym kombinezonem i osławionymi ruchami bioder, przy których nie jedno dziewczę straciło przytomność.

Prawdziwą gratką jest możliwość obejrzenia występu z perspektywy publiczności. Jeżeli jednak bliższa Wam jest perspektywa kanapy, Sony wprowadził ostatnio do sprzedaży zestaw Prince From Another Planet: 40th Anniversary Edition. Zawiera on nagrania z czterech koncertów zagranych przez Presleya właśnie w Madison Square Garden. Utrwalono je na dwóch płytach CD i DVD.

Nie ma więcej wpisów