Drugi dzień z cyklem imprez Sizeer Music on Tour spędzimy z naszymi rodzimymi muzykami. Spotykamy się tym razem w sobotę, 13 października, w łódzkim klubie Scenografia. Podczas tego wieczoru na scenie zagoszczą: Gooral, Rebeka oraz AXMusique, więc możemy spodziewać się tłoku na parkiecie. Gooral z pewnością zaprezentuje nam swój najnowszy singiel Pod Jaworem, który promuje jego nadchodzący album, natomiast Rebeka oraz AXMusique wprowadzą nas w taneczny rytm muzyki elektronicznej.

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstepu i d’n’b z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość artysty było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto, otoczone górami, dla jednych jest furtką na góry właśnie, dla drugich furtką na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach. W połowie lat 90. zakochał się w – szeroko rozumianej w tamtych czasach – muzyce elektronicznej.

Duet Rebeka tworzą Iwona Skwarek oraz Bartosz Szczęsny. Ich muzyka to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, ale zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawiszy Casio z poważnymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

AXMusique to electro-rockowy zespół z Polski. Choć ich brzmienie sugerowałoby raczej wpływ electro z dużą domieszką breakbeatu, to inspiracje muzyków wypływają z zupełnie nieoczywistych fascynacji. Z jednej strony jest to rock’n’roll wraz z charakterystycznym dla niego zamiłowaniem do energetycznych riffów i porywających partii wokalnych. Z drugiej jest to bezkompromisowa miłość do mocnych i łamanych beatów oraz głębokiego bassu. Ubierając to w hipnotyzujący puls electro-rockowy (zarówno w warstwach rytmicznych, jak i rejestrach potężnego soundu syntezatorów), dostajemy bardzo energetyczny i bardzo taneczny miks nowej elektroniki z pasją muzyki gitarowej i breakbeatowej.

Kiedy: 13.10 (sobota)
Gdzie: Łódź, Scenografia (Zachodnia 81/83)
Start: godz. 21:00
Wstęp: 20 PLN

Nie ma więcej wpisów