Joanna Kuźma znana jest przede wszystkim dzięki subtelności swojego głosu, który prezentuje w trójmiejskim zespole Folder. Nie jest to jednak jej jedyna działalność muzyczna. Dziś mamy przyjemność zaprezentować kolejny, równie godny uwagi projekt artystki – Asia i Koty. Skąd taka nazwa? Asia zapewnia, że w skład zespołu wchodzą również Kicek i Micek – prawdopodobnie wyimaginowane koty.

Teraz przedstawiamy Wam teledysk do utworu Miserable Miaow. Zdjęcia do tego klipu są autorstwa Roberta Suszko & Iwony Pankowskiej, a całość została nakręcona na trójmiejskiej plaży.

Ta skromna, spokojna i sprawiająca wrażenie zamkniętej w sobie wokalistka porusza się przede wszystkim w stylistyce minimalistycznych brzmień. Jej piosenki to melodyjne, pełne uczuć utwory wykonywane na gitarze akustycznej lub pianinie, bez żadnego większego zaplecza instrumentalnego. Jej przejmujący głos miejscami przywołuje nostalgiczne i smutne dźwięki północy, a miejscami przekazuje silne, wymowne emocje charakterystyczne dla wokalistek tworzących na wyspach.

Joanna, ukryta pod nazwą Asia i Koty, wydała do tej pory jedną EP-kę, której możecie posłuchać na jej profilu w serwisie Bandcamp. Fanów jej stylu na pewno ucieszy informacja, że wokalistka szykuje się właśnie do premiery swojego debiutanckiego krążka. Miserable Miaow ukaże się 19 października, za pośrednictwem wytwórni Nasiona Records. Pierwszy tytułowy singiel – promujący to dzieło – wraz z teledyskiem możecie ocenić już dziś.

Lista utworów na Miserable Miaow:
1. Never Let Me Down
2. Way Out
3. Free to Fail
4. Miserable Miaow
5. Freeze
6. Mirrors
7. Heavy Mourning
8. Oh Wind
9. The Ride
10. Why
11. Take Me with You

Nie ma więcej wpisów