The Black Keys to z pewnością jeden z najbardziej płodnych zespołów. W ciągu dekady, bo tyle już duet ze sobą nagrywa, wydali aż siedem studyjnych albumów, cztery koncertowe i dwie EP-ki. Do tej imponującej kolekcji już 15 października dołączy następne wydawnictwo: Tour Rehearsal Tapes. EP-ka zawierać będzie sześć utworów wykonanych na żywo. Materiał został zarejestrowany w ramach studyjnych przygotowań do koncertów w grudniu ubiegłego roku. Znajdą się na niej najbardziej znane utwory Amerykanów z Tighten Up i Lonely Boy na czele.

Tracklista:

1. Dead and Gone
2. Gold on the Ceiling
3. Lonely Boy
4. Next Girl
5. Run Right Back
6. Tighten Up

Choć duet wciąż promuje na koncertach wydane w ubiegłym roku El Camino, w planach jest już ósmy w ich dorobku krążek. Według perkusisty Patrica Carney’a sesja nagraniowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku, o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

The Black Keys znani są również ze swoich niezwykle oryginalnych, niesztampowych teledysków. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu zaprezentowali nam klip do Little Black Submarines, który powstał w wyjątkowym, starym klubie Springwater Supper w Nashville.

Nie ma więcej wpisów