Patrick Wolf to artysta, który na scenie obecny jest nie od dziś. Zadebiutował w 2002 roku EP-ką The Patrick Wolf. Rok później przyszedł czas na pełnowymiarowy album Lycanthropy. Jednak dopiero drugi album: Wind in the Wires, na którym artysta daje upust swoim kornwalijskim i irlandzkim korzeniom, pozwolił mu przebić się do szerszej grupy odbiorców i zyskać uznanie w oczach nie tylko fanów, ale tez krytyków. Lata eksperymentów i doskonalenia przyniosły nie tylko trzy kolejne albumy, z których pochodzą takie utwory jak: The Magic Position, Vulture, Damaris czy The City. Przyniosły także sławę i sprawiły, że muzyk na stałe wpisał się już w estetykę szeroko pojętej muzyki folkowej, alternatywnej i elektronicznej.

Mimo, iż Patrick Denis Apps – bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, to osoba, która wzbudza skrajne emocje. Z pewnością nie można mu odmówić jednego – talentu. Artysta swoim głosem potrafi nie tylko zahipnotyzować i wzbudzić tzw. ciary. Potrafi także skłonić do refleksji co w dzisiejszych zabieganych czasach jest niezwykle cenne.

Jeżeli jeszcze go nie znacie to jest idealna okazja, żeby go poznać. Brytyjczyk z okazji swojego 10-lecia scenicznego postanowił wydać nowy album z przekrojem piosenek, które dotychczas znalazły się na jego płytach. Nie jest to jednak tradycyjne The best of, znajdziemy tu stare utwory w zupełnie nowych aranżacjach, które sprawiają, że dobrze znane piosenki zyskują nie tylko swoją druga młodość, ale po raz kolejny łapią za serce i mają to przysłowiowe coś.

Lista utworów na Sundark & Riverlight:

CD 1
1. The Libertine
2. Vulture
3. Paris
4. Overture
5. Wind in the Wires
6. Oblivion
7. Bitten
8. Hard Times

CD2
1. Together
2. The Magic Position
3. Bermondsey Street
4. Bluebells
5. Teignmouth
6. London
7. House
8. Wolf Song

Nie ma więcej wpisów