Na początku oczarowali klimatycznym No Tell. Równo tydzień przed premierą EP-ki uchylili rąbka tajemnicy, dzieląc się z nami psychodelicznym kawałkiem Fall Around. Dzień później panowie zaprezentowali utwór zawierający mnóstwo energii znanej z twórczości Kings of Leon. Utwór Ok Ok z bardzo charakterystyczną linią basu Jareda Followilla staje się wyjątkowy głównie za sprawą jasnego wokalu Nicka Browna. Następnie uraczono nas niezwykle spokojną i znów nieco psychodeliczną kompozycją, Save Face.

Ostatnim ujawnionym kawałkiem jest Roadside. Każda z tych kompozycji jest niezwykle emocjonalna. Nieco schowana gitara, wyrazista linia basowa i ekspresyjny wokal budują niezwykłe melodie przenoszące nas na kilka minut w świat muzycznych doznań.

Cała EP-ka duetu Smoke & Jackal wychodzi już jutro. Panowie postanowili nas jednak do tej premiery przygotować i dzień po dniu odsłaniali nam kolejne perełki z EP no.01. Z wypiekami na twarzy pozostaje nam czekać na ostatni owoc współpracy Followila i Browna, You’re Lost.

Nie ma więcej wpisów