Na oficjalnej stronie Sigur Rós pojawił się 12., ostatni klip Valtari Mystery Film Experiment. Zwycięzca całego projektu, ogłoszony na London Film Festiwal, to Anafelle Lui, który wykonał video do utworu  Fjögur Píanó.

Sigur Rós podziękowali twórcy oraz jego współpracownikom: oryginalny, niepokojący i jednocześnie prosty. Wykonanie było prawdopodobnie stosunkowo łatwe i dość tanie, co dobrze odwołuje się do starego przekonania, że najlepsze pomysły są często najmniej skomplikowane. Anafelle Lui otrzymał 5 tysięcy dolarów i jeden z gadżetów zespołu.

Aby lepiej zrozumieć pracę, należy przywołać komentarz  autora: Obrany ze skóry (Skinned) to pełne niepokoju rzeźbienie swojego ciała, przelotne spojrzenie cielesnej nieświadomości, na zawsze zamkniętej w lacanowskiej fazie lustra (autoidentyfikacji z własnym lustrzanym odbiciem – teorii pochodzącej z psychoanalizy).

Valtari Mystery Film Experiment to projekt, w którym Sigur Rós zaprosił 12 reżyserów do interpretacji ich muzyki. Ogłosił również konkurs dla fanów i twórców filmowych.

Nie ma więcej wpisów