Ten film ma być szybki i pełen fajerwerków. Bez zbędnych wstępów, wypadałoby go tak również opisać. Jego budżet to ponad 20 milinów dolarów, reżyserii podjął się legendarny raper RZA, producentem – Quentin Tarantino, a przy scenariuszu swoje palce maczał Eli Roth. Kogo zobaczycie na ekranie? Tu również jest wystrzałowo – Russell Crowe, Cung Le, Lucy Liu czy Jamie Chung. Sam reżyser również nie odmówił sobie przyjemności pojawienia się na ekranie. Film o którym mowa to The Man with the Iron Fists. Jego światowa premiera kinowa zaplanowana jest na listopad. Dlaczego piszę o filmie na muzycznym portalu? Odpowiedź jest bardzo prosta –  ścieżka dźwiękowa nagrana do tego prawdopodobnego hitu będzie równie ciekawa co samo dzieło.

The Man with the Iron Fists poruszać się będzie w świecie martial arts, a powszechnie wiadomo, że właśnie sztuki walki, zaraz po muzyce to naturalne środowisko dla rapera RZA. Swoją drogą fascynacje dalekim wschodem, muzyk niejednokrotnie już prezentował w utworach czy teledyskach. Naturalne stało się, że członek legendarnego Wu-Tang Clan stanął również na wysokości zadania i zajął się produkcją ścieżki dźwiękowej do filmu. Na krążku pojawi się cała masa ciekawych artystów, w równie ciekawych aranżacjach. Co jednak wybija się na pierwszy plan, to kolaboracje, jak RZA wspólnie z Black Keys, czy Wiz Khalifa z Ghostface Killah i Boy Jones.

Sam autor, opowiadając o ścieżce, nie ukrywa wyraźnego podniecenia: wzięliśmy trochę materiału z oryginalnych piosenek Wu-Tang – niektóre składowe i ponownie je zaaranżowaliśmy. Dodatkowo, na pokład dołączyła wytwórnia Stax z pomocą, która dała nam 10. swoich najlepszych piosenek, od Williama Bella, przez Isaaca Hayes, do Mable Jana. Jestem pewny, że będziesz się świetnie bawić słuchając tego albumu.

Premiera krążka zaplanowana jest na 23 października.

Lista utworów, które znajdziecie na ścieżce dźwiękowej do The Man with the Iron Fists:
1. The Black Keys / RZA The Baddest Man Alive
2. Ghostface Killah / M.O.P. / Pharoahe Monch Black Out
3. Kanye West White Dress
4. The Revelations feat. Tre Williams I Forgot To Be Your Lover
5. Idol Warship [Talib Kweli / RES] Get Your Way
6. The Wu-Tang Clan / Kool G Rap Rivers of Blood
7. Method Man / Freddie Gibbs / Street Life Built For This
8. Killa Sin The Archer
9. RZA / Flatbush Zombies Just Blowin’ In The Wind
10. Pusha T / Raekwon / Joell Ortiz Tick, Tock
11. Corrine Bailey Rae Chains
12. Francis Yip Green Is The Mountain
13. The Wu-Tang Clan Six Directions of Boxing
14. Mable John Your Good Thing (Is About To Come To An End)
15. Wiz Khalifa / Ghostface Killah / Boy Jones I Go Hard

Nie ma więcej wpisów