Joanna Kuźma to osoba zjawiskowa i niezwykła, jak na polski rynek muzyczny. Ta młoda songwriterka, powoli przebijając się do coraz szerszej świadomości słuchaczy, wyraźnie nie robi tego ze standardowym, agresywnym zapędem mainstreamowym. Jest skromna, spokojna, a nawet sprawia wrażenie zamkniętej w sobie, pomimo że scena jest jej naturalnym środowiskiem. Taka też jest muzyka, którą prezentuje. Subtelna, melodyjna, bez fajerwerków, za to z wyraźną dawką przekazu emocjonalnego. Swoje utwory wykonuje na gitarze akustycznej lub pianinie, nie wspiera się żadnym większym zapleczem muzycznym czy instrumentalnym. Jej przejmujący głos wysuwa się na pierwszy plan, co stoi za jej rosnącą popularnością.

Joanna szerszej publiczności dała się poznać jako wokalistka w trójmiejskim zespole Folder. Od jakiegoś czasu prezentuje się również w wersji solowej, pod nazwą Asia i Koty. Wydała do tej pory jedną EP-kę, której możecie posłuchać na jej profilu w serwisie Bandcamp. Na szczęście na tym jej kariera się nie kończy. Debiutancki krążek Miserable Miaow ukazał się 19 października za pośrednictwem wytwórni Nasiona Records. Koncertowa premiera tej płyty nastąpi już w ten piątek w rodzimym, trójmiejskim klubie Desdemona.

Jak oddać to, czego możecie spodziewać po jej występie? Najlepiej wyraża to tekst promocyjny, który towarzyszy temu wydawnictwu:
Miserable Miaow jest jak klasyczna powieść:
Wichrowe wzgórza i bezkresne pustkowia.
Szarość nieba nad szarością wrzosowisk.
Stracone złudzenia powracające echem jak sny.
Niebezpieczne związki: duma, uprzedzenie.
Szkarłatne litery rysowane przez deszcz na ciemnych szybach,
czarny kruk buszujący w zbożu.
No i przede wszystkim rozważna i romantyczna Asia,
która opowiada o tym, co przeminęło z wiatrem,
kiedy skończył się wiek niewinności.

Kiedy: 26.10 (piątek)
Gdzie: Gdynia, klub Desdemona (ul. Abrahama 37)
Start: 20:00
Wstęp: 10 zł

Nie ma więcej wpisów