10   +   5   =  

The Bamboos nie są w Polsce jeszcze tak znani jak ich rodacy z Jet czy Empire of the Sun. Zapewne zmieni się to już niedługo, za sprawą premiery ich najnowszego krążka Medicine Man. Przypadnie on do gustu wszystkim fanom pozytywnego grania, gdyż znajdziemy na nim intrygującą mieszankę gatunków, od typowego dla Australijczyków soulu i funku lat 60. i 70. zaczynając, na bluesie i rock’n’rollu kończąc. Ogromnym atutem płyty są niewątpliwie różnorodne wokale. Usłyszymy na niej bowiem głosy rozśpiewanych Kylie Auldist, Elli Thompson, Daniela Merriweathera czy znanego soulowego artysty Aloe Blacca (kojarzycie pewnie jego największy hit sprzed dwóch lat I Need A Dollar). Gratką dla wielbicieli australijskiego brzmienia będzie także fakt, że w nagrywaniu wziął udział Tim Rogers, wokalista You Am I, co dało naprawdę ciekawy efekt.

Na Medicine Man składa się 11 energicznych, pozytywnych utworów, którymi muzycy udowadniają, że czują groove. Sam wokalista, Lance Ferguson, przyznał, że jest dumny z ewolucji zespołu. Według niego jest to zdecydowanie muzyka na teraz. Słychać, że czerpią z grania prawdziwą przyjemność i radość, którą zarażają nas już od pierwszych dźwięków. Choć album dotarł do Polski z małym opóźnieniem (premiera miała miejsce w czerwcu), to warto było na niego poczekać.

Przypomnijmy, że The Bamboos powstało w 2000 roku, w Melbourne. Formacja, obecnie składająca się z dziewięciu członków, zdążyła w ciągu dekady nagrać aż siedem studyjnych krążków plus dwa koncertowe, które zyskały przychylne recenzje.

Miło nam poinformować, iż serwis musicis.pl objął patronatem to wydawnictwo.

Nie ma więcej wpisów