Popkultura kojarzy Wam się pewnie z czymś mainstreamowym. Już niedługo się to zmieni, bowiem debiutuje Popkultura, czyli warszawska alternatywa, która szturmem podbiła festiwale! Zespół powstał już cztery lata temu, jednak z powodu pożaru w mieszkaniu wokalisty, podczas którego spłonął niemal cały ich materiał, nagranie albumu było możliwe dopiero teraz. Ale warto było czekać! Ich pierwszy krążek, zatytułowany po prostu Popkultura, to nowoczesny rock, inspirowany latami 80., przy pomocy którego muzycy starają się przekazać nam swoje emocje.

Najbardziej charakterystyczną częścią zespołu jest bez wątpienia charyzmatyczny wokalista- Maciej Olbrych. Sam o płycie mówi:  Brzmienie grupy jest charakterystyczne i mocno osadzone w historii i tradycji najlepszego rocka. Moje bardzo osobiste teksty przeplatają się z silnymi riffami i agresywną sekcją rytmiczną. Popkultura nie jest zwykłym zespołem – POPKULTURA to nowe, w pełni świadome zjawisko artystyczne. Żaden dźwięk w muzyce naszej piątki nie jest przypadkowy, a każde słowo ukierunkowane jest na wywołanie określonych emocji.

O tym, że Maciek ma rację przekonali się m.in. uczestnicy ubiegłorocznego Coke’a czy 9. edycji Open’era, na których chłopaki pokazali na co ich stać. Ale to nie jedyne ich osiągnięcia. Warto przypomnieć, że Popkultura zagrała także koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w radiowej Trójce, czym zyskali niemały rozgłos.

Wydawnictwo trafiło na półki sklepowe 2 października, nakładem Universal Music Polska. Promuje go niezwykle energetyczny singiel Tajemnica, do którego teledysk został nakręcony na ich koncertach. Widzimy na nim rozbawiony, skaczący tłum ludzi, co pokazuje, jak świetne występy daje ten zespół i jak wielką przyjemność czerpie z grania.

Tracklista:

1. Elektryczny Świat
2. Plug & Play
3. Po Drugiej Stronie Łóżka
4. Wahadłowcem Sam
5. Fotografie
6. Bezsenność
7. Zostaw Mnie
8. Holly Golightly
9. Tajemnica
10. Schizofrenik
11. Ostatni Raz
12. Dans Macabre

Miło nam poinformować, iż serwis musicis.pl objął patronatem to wydawnictwo.

Nie ma więcej wpisów