Courtney Love pracuje nad filmem dokumentalnym o jej zmarłym mężu, liderze Nirvany, Kurcie Cobainie. Reżyser Brett Morgen, który jest autorem dokumentu o The Rolling Stones Crossfire Hurricane, powiedział, że połączyli wspólnie siły z Courtney i zaczęli wspólnie pracować nad filmem, który miałby się ukazać w 2014 roku.

Jeszcze całkiem niedawno chodziły pogłoski, o powstaniu musicalu o Cobainie. Te jednak zostały zdementowane przez samą Love, która stanowczo stwierdziła, że żadnego musicalu nie będzie, bo czasami najlepiej jest to po prostu zostawić w spokoju. Tym bardziej dziwi nagła decyzja o stworzeniu filmu dokumentalnego.

Morgen przemawiając na początku tego tygodnia wyznał, że rozmowy z Courtney Love o powstaniu dokumentu o Kurcie toczą się już od 2007 roku, jednak oboje czekali na odpowiedni moment, w którym mógłby ten film się ukazać. Kurt był nie tylko wspaniałym muzykiem i kompozytorem, ale również był wspaniałym artystą i filmowcem – powiedział Morgen. Dlatego mamy zamiar zrobić coś w rodzaju autobiografii Kurta, aby wyglądało to tak, jakby sam po części pracował nad kręceniem filmu o jego własnym życiu. 

Nie ma więcej wpisów