Za nami już cztery przystanki cyklu imprez Sizeer Music on Tour. Do tej pory mogliśmy się bawić w kilku miastach na klubowych imprezach, podczas których na scenie pojawili się m.in.: Black Sun Empire, Reso, Gooral, Rebeka, AXMusique, Bar9 oraz Bare Noize. Te wydarzenia z pewnością dostarczyły wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń muzycznych i niezliczone pokłady dobrej zabawy. Jeśli od ostatniej wizyty w Sopocie zapomnieliście chociaż na chwilę o dobrym brzmieniu muzyki klubowej – przygotujcie się na kolejną dawkę wrażeń, gdyż to jeszcze nie koniec zabawy. Ostatni przystanek muzycznej wędrówki nadal przed nami. Tym razem będzie można odwiedzić Wrocław, gdzie już w najbliższy weekend odbędzie się festiwal Audio City.

11. edycja festiwalu Audio City odbędzie się 24 listopada we wrocławskim Browarze Mieszczańskim. W tym roku będzie można bawić się aż na trzech zróżnicowanych scenach, na których zagoszczą światowej sławy gwiazdy, m.in.: Glenn Wilson, Jeff Amadeus i Klute. Line-up uzupełnią znaczące sylwetki polskiej sceny elektronicznej jak i wschodzące, młode talenty.

Glenn Wilson – to bez wątpienia jeden z pionierów muzyki techno w Europie. Swoją działalność rozpoczął w Szwecji jako DJ lokalnego radia oraz otworzył w Sztokholmie sklep z płytami winylowymi. Dwa lata później założył studio nagraniowe oraz wytwórnię – legendarną już Planet Rhythm, w której pierwsze kroki stawiały takie osoby jak: Cari Lakebusch, Adam Beyer, Lenk, Thomas Krome, czyli obecnie prekursorzy muzyki technicznej w Skandynawii. Glenn jest inżynierem dźwięku, producentem i świetnym artystą. Swego czasu regularnie grywał w wielu zakątkach świata. Po problemach ze słuchem nie koncertuje tak wiele jak kiedyś, dlatego jego występ podczas Audio City będzie prawdziwą gratką dla każdego fana muzyki techno.

Klute – to obok Glodiego i Ed Rusha jedna z ważniejszych gwiazd brytyjskiej sceny drum and bass. Zaangażowany w tę scenę od początku lat 90., pierwsze kawałki wydał pod pseudonimem Override, które ukazały się na kompilacji Ninja Tune. W 2001 roku założył swoją własną wytwórnię – Commercial Suicide, w której ukazały się jego albumy. Prócz działalności na scenie elektronicznej, Tom Whithers (tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko) jest członkiem hardcorowej kapeli The Stupids, w której jest perkusistą oraz komponuje muzykę.

Jeff Amadeus – to DJ na stałe mieszkający w Londynie, jednak swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w Paryżu. Zakochał się w holenderskiej muzyce hardcore, natomiast po wsłuchaniu się w kompilacje Thunderdome, spróbował swoich sił jako muzyk. Po latach przeprowadzek i zapoznawania się z różnymi odmianami muzyki elektronicznej, Jeff zaczepił się o tę cięższą odmianę muzyki techno, która ukształtowała jego własny styl. Bezkompromisowe, mocne brzmienia przypadły do gustu fanom konkretnego oraz solidnego dźwięku techno. Jeff zaczyna regularnie występować w całej Europie, Brazylii a nawet Japonii, pokazując swój unikalny styl grania z trzech gramofonów.

Kiedy: 24.11 (sobota)
Gdzie: Wrocław, Browar Mieszczański (ul. Hubska 44-48)
Start: godz. 21:00
Wstęp: 35 PLN / 50 PLN

Nie ma więcej wpisów