Duńskie trio Who Made Who, którego muzykę najczęściej określa się jako disco punk, w grudniu przybywa do Warszawy oraz Poznania. Ich koncerty to niepowtarzalne, zdumiewające przedstawienia, wiążą się one z przebierankami (szkielety, klowny, strachy na wróble itp.) i nieodłącznym wprawianiem publiczności w osłupienie.

Dbałość o stronę wizualną objawia się także przy tworzeniu rewelacyjnych, starannie wyreżyserowanych klipów przypominających często prześmiewcze mini dzieła filmowe.

Od czasu swojego debiutu w 2005 roku Duńczycy mieli okazję wystąpić obok m.in. Hot Chip, Justice czy Daft Punk. Disco punk to najprostszy i najszybszy sposób, aby ich sklasyfikować, ale w rzeczywistości ich twórczość jest znacznie bardziej skomplikowana, bowiem łączy w sobie intensywne klubowe beaty z indie rockową wrażliwością, funkowe linie basu z psychodelicznymi syntezatorami.

Swoimi czterema albumami Who Made Who zaskarbili sobie serca fanów na całym świecie, a także uznanie krytyków. Ze swoim nieobliczalnym poczuciem humoru z pewnością zyskają także przychylność polskiej publiczności.

Kiedy: 07.12 (piątek), 08.12 (sobota)
Gdzie: 07.12 – Warszawa (1500m2) / 08.12 – Poznań (SQ Klub)
Wstęp: Warszawa: 55 PLN / Poznań: 49 PLN

Nie ma więcej wpisów