Poznaliśmy dziś pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas ósmej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ostatni weekend sierpnia (22-25.08) na terenie Muzeum Śląskiego po raz kolejny będziemy mogli usłyszeć to, co we współczesnej muzyce elektronicznej i tanecznej najlepszego. Pierwszymi ogłoszonymi artystami są:

JETS – wspólny projekt Jimmy’ego Edgara i Travisa Stewarta aka Machinedrum. Ze sceny w Waszą stronę polecą dźwięki z pogranicza takich gatunków jak house, neo-disco czy dubstep, co sprawi, że doświadczycie niezłego kopniaka energetycznego.

Dawn Day Night – artysta, który w naszym kraju wystąpi po raz pierwszy. Jego muzyczny staż nie jest ani trochę proporcjonalny do potencjału, jaki w nim drzemie. Jego muzyczna wizytówka to juke, footwork, a także klasyczne brzmienie oparte na masywnych basach i połamanych rytmach. Warto mu się uważnie przyjrzeć.

Darling Farah – zaledwie dwudziestoletni muzyk, który zdołał już nieźle namieszać w muzycznej przestrzeni. Miano nowej nadziei techno, jaką okrzyknięto tego młodego chłopaka, jest chyba najlepszą rekomendacją. Po jego występie spodziewajcie się naprawdę dobrej elektroniki przeplatanej dubowymi sztuczkami.

Zapowiada się niezła dawka wyrafinowanej elektroniki podczas przyszłorocznej edycji Tauron Festiwal Nowa Muzyka. Od dziś możecie kupić czterodniowe karnety z limitowanej serii. Bilety w cenie 150 PLN dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu.

Nie ma więcej wpisów