Znamy zarówno artystów, terminy oraz ceny 3. edycji festiwalu Dni Muzyki Nowej, który odbędzie się w dniach 18–20.01, w gdańskim klubie Żak. Jak nazwa wskazuje, impreza to prezentacja najnowszych tendencji w muzyce współczesnej, prezentowanych przez organizatorów w sposób kompleksowy. Założeniem głównym, jakie postawili sobie twórcy festiwalu, to zasada przełamywania nieaktualnych podziałów stylistycznych wewnątrz muzyki na korzyść zacierania granic. Artyści, którzy pojawią się na scenie to muzycy wciąż poszukujący, poruszający się między gatunkami, ideami i technikami, w przestrzeni prezentującej najnowsze trendy zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Edycja 2013 festiwalu Dni Muzyki Nowej to już nie tylko smyczki i elektronika, ale również pianistyka. Festiwal otworzy premiera Inkantacji w wykonaniu Atmen Trio. Wystąpią przed Wami również gdański zespół NeoQuartet, Emiter poruszający się w obszarze elektroniki i improwizacji oraz przedstawiciele różnych pokoleń pianistycznych, czyli Nils Frahm, Lubomyr Melnyk oraz Hauschka.

Karnety z limitowanej puli są dostępne w sprzedaży tylko do 23.12 lub do wyczerpania, w cenie 50 zł. Po tym okresie ceny prezentują się następująco:

Karnety (jednodniowe na 18.01):
– normalne: przedsprzedaż 20 zł / 30 zł
– studenci, uczniowie: przedsprzedaż 15 zł / 25 zł
– KdK, KDR (limitowana pula): przedsprzedaż 13 zł / 23 zł

Karnety (jednodniowe na 19.01 i 20.01):
– normalne: przedsprzedaż 40 zł / 50 zł
– studenci, uczniowie: przedsprzedaż 20 zł / 30 zł
– KdK, KDR (limitowana pula): przedsprzedaż 18 zł / 28 zł

Karnety na Kartę Festiwalową (w sprzedaży od 4.01.2013): 15 zł

Nie ma więcej wpisów