Po kilku wystawach i odnowieniu sali głównej, w Centrum Kultury Zamek, przyszła pora na koncert, jednej z najważniejszych postaci sceny elektronicznej – Moritz Von Oswald Trio.

Moritz Von Oswald to niezwykle istotna postać w muzyce elektronicznej. Miał wkład i współpracował z takimi zespołami jak Palais Schamburg, Propaganda oraz Associates i Rhythm and Sound. To Moritz odpowiada za założenie wytwórni Basic Channel, która kształtowała berlińskie brzmienie – na pograniczu wibracji, tanecznej pulsacji i industrialnych oraz awangardowych eksperymentów. Von Oswald na scenie stanie jeszcze z dwoma osobami – Sasu Ripattim (znanym też jako Vladislav Delay i Luomo) i Max Loderbauer. Moritz Von Oswald Trio związane jest z kultowym wydawnictwem Honest Jon’s Records.

Koncert Moritz Von Oswald Trio poprzedzi występ trio cenionych polskich muzyków Piernikowski / Etamski / Rychlicki. Przemysław Etamski od lat należy do czołówki polskich producentów eksperymentalnej elektroniki. Wspólnie Piernikowski i Etamski występowali m.in. na festiwalach Transwizualia w Gdynii czy Unsound w Krakowie. W Poznaniu dołączy do nich związany z grupą Kristen gitarzysta Łukasz Rychlicki.

Kiedy: 20.12 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Sala Wielka Centrum Kultury Zamek
Start: 19:00
Wstęp: bezpłatne zaproszenia dostępne w kasie Centrum Kultury Zamek

Nie ma więcej wpisów