Dla wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne wydawnictwo zespołu New Order, mamy dobre wiadomości. Premierę długo oczekiwanego mini albumu zapowiedziano na 14 stycznia. Krążek będzie nosił nazwę The Lost Sirens i znajdzie się na nim 8 utworów. Warto też dodać, że będzie to pierwszy od długiego czasu nowy materiał byłych członków Joy Division. Od wydania ostatniej płyty Waiting For The Sirens’ Call minęło już sporo czasu, tym bardziej cieszy wieść o nowym materiale.

Jak wyjawili w jednym z wywiadów członkowie grupy, nowe wydawnictwo pod tytułem The Lost Sirens zawiera kawałki, które zostały napisane podczas ich pracy nad poprzednim albumem Waiting For The Sirens’ Call w 2005 roku. Całość materiału została napisana przez członków zespołu. Ponadto Bernard Sumner, Peter Hook, Stephen Morris i Philip Cunningham podjęli się też jej nagrania i wyprodukowania.

W jednym z wywiadów perkusista Stephen Morris wyjaśnia: Pamiętam, że kiedyś Martin Hannett miał pomysł żeby stworzyć nagrania, a następnie zakopać je w swoim ogrodzie, żeby któregoś dnia ktoś mógł je wykopać jak swojego rodzaju kapsułę czasu. My po prostu włożyliśmy nasze pomysły do szuflady, żeby po kilku latach móc do nich wrócić.

Utwory znajdujące się na The Lost Sirens:

1. I’ll Stay With You
2. Sugarcane
3. Recoil
4. Californian Grass
5. Hellbent
6. Shake It Up
7. I’ve Got A Feeling
8. I Told You So

Nie ma więcej wpisów