Niespełna kilka miesięcy temu ukazały się w Polsce Poniedziałkowe Dzieci, bestsellerowa książka Patti Smith. Wokalistka opowiada w niej o trudnych początkach dorosłego życia, rozwoju artystycznym, a przede wszystkim wyjątkowym związku z fotografikiem Robertem Mapplethorpem. W tle pojawia się Hotel Chelsea, nowojorska bohema, muzyczna śmietanka Stanów Zjednoczonych. Obserwujemy rozwój Smith jako poetki. Natomiast narodziny przyszłej gwiazdy rocka są zepchnięte na dalszy plan. Artystka obiecała podjąć temat w kolejnej książce, która najprawdopodobniej trafi na sklepowe półki już w przyszłym roku. Wydawnictwo będzie skupiać się na muzyce i małżeństwie z gitarzystą MC5 Fredem Smithem.

Nie prowadzę rock’n’rollowego życia. Moja historia to nie seks, prochy i rock’n’roll. Moja historia może być dużo lepsza.  Dzięki rock’n’rollowi zmierzyłam świat, pracowałam z moim zmarłym bratem, a co najważniejsze, poznałam Freda. To zmieniło moje życie na tylu niespodziewanych poziomach, więc tak, mam własną historię do opowiedzenia – powiedziała Billboardowi.

Ponadto Patti planuje filmową adaptację Poniedziałkowych Dzieci. Zdradziła, iż marzy jej się, by główne role zagrali Kristen Stewart i Robert Pattinson.

Nie ma więcej wpisów