Szkocki zespół Mogwai wydał właśnie EP-kę z czterema utworami nagranymi do francuskiego serialu Les Revenants. Wydawnictwo zapowiada album z pełnym soundtrackiem, który ukażę się 28 stycznia na 10-calowym vinylu, w limitowanej serii 2000 kopii. Natomiast 25 lutego będzie można nabyć longplay w wersji tradycyjnej.

Mogwai w przeszłości zajmował się tworzeniem właśnie soundtracków. Dokument Zidane, który miał premierę w 2006 roku został opatrzony ścieżką dźwiękową skomponowaną przez tę post-rockową formację.

Jak wypowiadają się jednak członkowie: nagrywając utwory do Les Revenants, grupa odeszła nieco od mocno rockowego tła, wprowadzając więcej spokojnego jednostajnego grania. Taki zabieg był jak najbardziej słuszny, ponieważ soundtrack serialu opowiadającego o zombie powinien być mroczny, upiorny i tajemniczy.

W znajdujących się na EP-ce czterech utworach słychać, że Mogwai umiejętnie wpisał się w tematykę tego dzieła, zachowując jednocześnie charakterystyczne elementy znane z wcześniejszych dokonań.

Nie ma więcej wpisów