Trzeci studyjny album islandzkiej grupy Hjaltalín, czyli Enter 4, osiągnął 1 miejsce sprzedaży w islandzkim serwisie społecznościowym, pozwalającym na bezpłatne odsłuchiwanie nowych wydawnictw (nie tylko rodzimych) i kupowanie muzyki prosto od wykonawców.

Na wydany kilka tygodni temu, trzeci longplay zespołu składa się dziewięć kunsztownych, dość minimalistycznych, jak na standardy tej formacji, kompozycji. Siedmioosobowa mini-orkiestra, jak często nazywany jest skład zespołu, po raz kolejny buduje niesamowity zaczarowany nastrój, z największą (jak dotychczas) domieszką północnej ciemności.

Warto również zatrzymać się przy najnowszym wydawnictwie grupy Samaris, o którym pisałam już w dziale Nowe Brzmienia. Wydana niedawno EP-ka Stofnar Falla, przez długi czas utrzymywała się na pierwszym miejscu popularności w tym samym serwisie. Dzieciaki z Reykjavíku, czyli trójka nastolatków tworzących Samaris, znów zaskoczyli dojrzałością i głębią brzmienia. Stofnar Falla to zbiór sześciu utworów – 25-minutowa podróż w głąb nordyckich baśni i opowieści.

Tego wydawnictwa możecie posłuchać poniżej:

Nie ma więcej wpisów