Dyzmatronik to jeden z ciekawszych rodzimych projektów sceny muzycznej. Zaczynając od samego wizerunku, na twórczości tego duetu kończąc. Jak sami członkowie mówią – starają się wyprzedzać muzyczne trendy, a ich muzykę trudno zaszufladkować. Maciej Maciora Balcewicz – odpowiedzialny za tekstową warstwę zespołu lubuje się w zabawie słowem, co daje się słyszeć w stworzonej przez niego liryce. Wszystko jest utrzymane w pastiszowym stylu, muzycznie czerpiącym z najbardziej kiczowatych dokonań muzyki lat 80. i smakuje bardzo dobrze.

Swój debiutancki album duet zapowiada na luty przyszłego roku. Do czasu jego ukazania się przed Balcewiczem i Klimaszewskim stoi zadanie podtrzymywania uwagi słuchaczy. Do tej pory światło dzienne ujrzał teledysk do utworu Singiel, który był zapowiadany przez Maciorę i Sosena jako kontrowersyjny. Nie minął miesiąc od jego premiery, a Dyzmatronik raczy swoich fanów kolejnym obrazem, w tym wypadku do kompozycji Bajka, która również znajdzie się na debiutanckim krążku grupy.

Warto wspomnieć, że w najnowszym teledysku możemy oglądać zakątki jednej z poznańskich dzielnic. Wiecie już co to za miejsce?

 

Nie ma więcej wpisów