Niedawno informowaliśmy Was o trójce nominowanych do nagrody Critics’ Choice, która jest przedsmakiem gali BRIT Awards. Na liście znaleźli się: AlunaGeorgeLaura Mvula oraz Tom Odell. To łaśnie Tom Odell został zwycięzcą w tegorocznej edycji tego plebiscytu, który ma na celu nagradzać nowych artystów, którzy są jeszcze przed debiutem płytowym i mają szansę na sukces w muzycznym świecie.

Wokalista tak skomentował swój sukces: Jestem podekscytowany i zaszczycony wygraną BRITs Critics’ Choice Award. Naprawdę nie mogę w to uwierzyć. Dziękuję bardzo. Patrząc na listę niesamowitych artystek, które już zdobyły nagrodę, mam nadzieję, że nie zawiodę chłopaków z branży.

Faktycznie, w ciągu ostatnich lat plebiscyt wygrywały panie – Emeli Sandé, Jessie J czy Adele.

Tom Odell mimo że ma 22 lata, to pisaniem piosenek zajmuje się już od 9 lat. Szybko rozpoczął edukację w Brighton Institute of Modern Music, a na swoim koncie ma EP-kę Songs From Another Love. Jego muzykę charakteryzuje klimatyczny wokal i fortepian. Wygrana BRITs Critics’ Choice Award z pewnością przyspieszy wydanie jego debiutanckiego krążka.

Gala BRIT Awards 2013 odbędzie się 20 lutego 2013 roku w londyńskiej O2 Arena.

Nie ma więcej wpisów