Fani Yo La Tengo zostali częściowo wynagrodzeni za cierpliwość w oczekiwaniu na nowe wydawnictwo grupy. Zespół ujawnił utwór zatytułowany Ohm z nadchodzącego albumu Fade. Na okładce płyty znajdzie się ogromne drzewo znalezione w Overlook Park w Portland. Do ujawnionej piosenki powstał również teledysk, w którym główną rolę odgrywa również wspomniane już wyżej niezwruszone drzewo.

Płyta ukaże się 14-ego stycznia w Wielkiej Brytanii, a 15-ego w Stanach Zjednoczonych nakładem wytwórni Matador. Będzie ona następcą wydanego w 2009 longplaya Popular Songs. Produkcją albumu zajął się John McEntire – perkusista Tortoise.

W wywiadach grupa przyznaje, że album będzie poruszał temat śmierci i dojrzałości. W warstwie lirycznej będzie skupiony na świadomych decyzjach i motywach. Nie jesteśmy młodzi, nie będziemy żyć wiecznie, tak jak myślą teraz nastolatki. Tę fazę mamy już za sobą. Śmierć jest faktem i to nie jest przygnębiającą rzeczą. Tworzenie jest afirmacją radosnego życia, nawet jeśli jest w nim trochę smutku. Całe tworzenie muzyki nie jest smutne.

Nie ma więcej wpisów