Tym artystom warto się przyjrzeć. Ruszyła kolejna edycja BBC Sound Of 2013. Z listy kilkunastu artystów wybierani są ci, którzy w nowym roku najprawdopodobniej zawojują światowy rynek muzyczny.

BBC ujawniło, że na miejscu 5. znalazła się pochodząca z Glasgow elektro-popowa grupa CHVRCHES, którą tworzą Iain Cook, Lauren Mayberry i Martin Soherty. Jeśli miałabym w jakiś sposób zdefiniować ich twórczość, to debiutancki singiel The Mother We Share oscyluje gdzieś wokół Robyn i The Knife. CHVRCHES to dawka dobrego wysublimowanego elektro-popu z nutką delikatnej nostalgii.

Na miejscu 4. plasuje się Laura Mvula – dziecko R’n’B. Zachwyca pięknym głosem i bogatymi aranżacjami, które nie przysłaniają jednak jej talentu. W listopadzie ubiegłego roku pod szyldem wytwórni RCA wydała EP-kę She, która zapewniła jej miejsce w gronie obiecujących artystów świeżo rozpoczętego roku.

Ostatnie miejsce podium należy do Angel Haze, czyli nowojorskiej artystki, którą już dobrze znamy. Na naszym portalu mogliście przeczytać o niej w dziale Nowe Brzmienia. Młoda wykonawczyni wydała w poprzednim roku dwa mixtape’y i podpisała kontrakt z Island Records. Jej szczerość, inteligencja i bystre oko, którym lustruje rzeczywistość, sprawiają, że jej pozycja na hip-hopowym rynku rośnie z każdym singlem.

Miejsce drugie zajął brytyjski duet AlunaGeorge, który tworzą: producent George Reid i wokalistka Aluna Francis. Mimo, że na koncie nie mają jeszcze długiego wydawnictwa, to od paru miesięcy możemy zapoznać się z ich debiutancką EP-ką. W internecie znajdziemy także parę teledysków m.in. do: Your Drums, Your Love i You Know You Like It, które doskonale oddają to, w jakiej sferze muzycznej porusza się duet. Jest to mix R&B i pop, który łączy, a także doskonale uzupełnia duża dawka elektroniki.

Kto zwycięży w tym plebiscycie? O tym przekonamy się już niedługo. Szanse na to mają A*M*E, Arlissa, HAIM, King Krule, Kodaline, Little Green Cars, Palma Violets, Peace, Savages, The Weeknd i Tom Odell.

 

Nie ma więcej wpisów