Już za kilka dni, a dokładnie w niedzielę 13 stycznia rusza 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ta jedyna w swoim rodzaju akcja w Europie zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Inicjatywa WOŚP zawsze była mocno wspierana przez środowiska muzyczne, bo skoro sama fundacja, jak i jej cele, bez dwóch zdań zmieniają rzeczywistość na lepszą, to spora część artystycznego świata angażuje się jak może.

Podczas 21. finału akcji nie mogło zabraknąć oficjalnego muzycznego hymnu. Został nim utwór Najgroźniejsze zwierzę świata autorstwa zespołu Lipali. Piosenka pochodzi z wydanego we wrześniu krążka 3850. Grupa dowodzona przez członka legendarnego Illusion – Tomka Lipę Lipnickiego, sama wyszła z inicjatywą przekazania tego utworu w celu wspierania akcji. Pomysł się fundacji spodobał i nagrano specjalny orkiestrowy klip. Teledysk to urywki koncertowe zarejestrowane podczas tegorocznego występu grupy w Warszawie, fragmenty z Przystanku Woodstock i ujęcia różnych akcji WOŚP.

Sam utwór niestety nie powala na kolana, a wręcz jest raczej przeciętniakiem, wśród przeciętniaków. Może warto jednak skupić się na słowach – Zrób może kiedyś coś naprawdę dobrego, nie dla siebie lecz dla kogoś obcego i pomyśleć o wsparciu WOŚP, która podczas poprzedniej edycji zebrała blisko 51 milionów złotych.

Nie ma więcej wpisów