Jamie Smith to fenomen, którego przybliżać nie trzeba. Obok Romy Madley Croft i Olivera Sima stanowi trzeci filar zespołu The xx – twórca beatów i specjalista od produkcji. Jeden z najoryginalniejszych brytyjskich producentów pojawiających się w ostatnim czasie.

Niedawno The xx udostępnili w sieci darmową mini EP-kę The xxmas, zawierającą nową wersję utworu Sunset w aranżacji Jamiego xx oraz dwa video – Chained i zapis z występu w Tokio, gdzie wykonali kawałek Angels. Jamie w swojej wersji Sunset delikatnie obszedł się z każdą warstwą kompozycji. Słuchając utworu, mam wrażenie, że The xx wypuścili tzw. niedoróbkę, którą dokończyli wydając  dla fanów świąteczną niespodziankę. Brytyjczyk dopieścił utwór ze smakiem, subtelnością i wyczuciem godnym najlepszych producentów czy DJ-ów.

Nie tak często zdarza się, że remix przewyższa macierzysty wytwór. Nie zagłuszył ani wokalu, ani gitary – tak charakterystycznej dla The xx. Na obronę iksów można powiedzieć, że zespół nigdy nie lubował się w tanecznych brzmieniach. Przez to ich muzyka jedynie muskała słuchaczy, pojawiała się i znikała jak poranna mgła.

Nie ma więcej wpisów