Szwedzko-amerykański zespół Thieves Like Us zawita do naszego kraju z trzema koncertami. Grupa pojawi się w styczniu w Warszawie, we Wrocławiu i w Poznaniu. Koncerty odbędą się w ramach promocji ich najnowszego wydawnictwa Bleed Bleed Bleed, które swoją premierę miało 13 marca.

Nowojorczyk Andy Grier oraz dwóch Szwedów: Bjorn Berglund i Pontus Berghe tworzą zespół, którego nazwę zaczerpnęli z przeboju New Order z 1984 roku. Ich muzyka stawiana jest na równi z twórczością Metronomy,  a także We Have Band.

Muzycy swoją dyskografię otworzyli albumem Play Music z 2008 roku. Zebrał on wówczas świetne recenzje, odświeżając nieco scenę electro. Zespół od początku swojej kariery tworzy w analogowej stylistyce, czyli trochę kraut rocka, elektroniki, a także stylizacji italo, której na ich płytach nigdy za wiele.

Thieves Like Us w Polsce zaczną od Poznania. Stolicę Wielkopolski zespół odwiedzi 18 stycznia i zagra w klubie Pod Minogą. Dzień później uda się do warszawskiego Powiększenia, a na zakończenie pobytu muzycy zagrają w klubie Bezsenność we Wrocławiu.

Poznań
Kiedy: 18.01 (piątek)
Gdzie: Pod Minogą (Feliksa Nowowiejskiego 8)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 30-35 PLN

Warszawa
Kiedy: 19.01 (sobota)
Gdzie: Powiększenie (Nowy Świat 27)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 30-35 PLN

Wrocław
Kiedy: 20.01 (niedziela)
Gdzie: Bezsenność (ul. Ruska 51)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 30-35 PLN

Nie ma więcej wpisów