Święta, święta i po świętach, a więc pora na koncerty. Klub Saturator zaprasza fanów poruszania biodrami do brzmień bliskich the Cure, Placebo i Crystal Castles. 12 stycznia odbędą się tam koncerty Admiration is for Poets i Sid-Like Sedition, wydających w netlabelu French Girls Records oraz projektu Niedodźwięki.

Admiration is for Poets to projekt, w którym czynnie uczestniczą dwaj mężczyźni. Michał Wierzbicki i Tomasz Samołyk jeszcze przed założeniem AifP zdobywali doświadczenie w post-punkowych kapelach – odpowiednio – Futuristen i Girls Overcome by Satan. Obaj panowie nie kryją swej słabości do post-punku i we wspólnym projekcie nadal zgłębiają ten nurt, uciekając w rejony znane z płyt Placebo, shoegaze czy syntezatory, dość luźno nawiązujące do lat osiemdziesiątych. W kontekście debiutanckiej płyty duetu – Days are Mostly the Same, padały już takie nazwy jak Clinic, Placebo oraz tytuł  jednej z płyt Joy Division – Unknown Pleasures.

Sid-Like Sedition jest tworem muzycznym, wywodzącym się z Olsztyna. Jego muzyczny rdzeń został mocno osadzony w brzmieniach elektronicznych ze szczególnym wskazaniem na duet Alice Glass – Ethan Kath, czyli Crystal Castles oraz Depeche Mode. Studyjny dorobek nasuwa skojarzenia z Kanadyjczykami ze względu na wyraźny rytm, 8-bitowe brzmienie, czy krzyczany wokal. Poza tym da się również usłyszeć przestery czy szumy. W energii scenicznej zdecydowanie dorównują tym pierwszym. Wydawnictwa z którymi można zapoznać się przed koncertem to EP Modern Times Victim oraz SP Wreckage / Run.

Za nazwą Niedodźwięki kryje się tylko jeden człowiek – pochodzący z Poznania Mateusz Boruszczak. Do tej pory wydał trzy EP. Ostatnia z nich nosi tytuł Discovery Kaszebe, jest to również utwór jednego z utworów, do którego powstał eteryczny teledysk ze specyficznym bohaterem pierwszoplanowym. W muzyce Mateusza usłyszeć można takie gatunki jak nu-jazz oraz trip-hop. W niektórych recenzjach próbowano przykleić mu również etykietkę hip-hop. Z tym gatunkiem poznaniak romansował w kooperacji z triem Arkana. Muzyczne CV Boruszczaka wzbogaca także produkcja punkowego No Se, zaś za potwierdzenie lirycznych umiejętności można uznać wyróżnienie młodego twórcy w ogólnopolskim konkursie literackim.

Kiedy: 12.01 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Klub Saturator (ul.11 Listopada 22)
Start: 20:00
Wstęp: 10 pln

Nie ma więcej wpisów