Zespół Baaba, Gabriela Kulka i Michał Skrok znany lepiej jako Bunio (D4D) przygotowali dla swoich fanów, jak i marzycieli o powrocie o kilka dekad wstecz, niezwykłą muzyczną perłę. Do sieci trafiła właśnie krótko-grająca płyta, zwana EP-ką zatytułowana Baaba, Gabriela i Michał, na której znalazły się cztery utwory utrzymane w stylistyce lat 60. i 70.. Na wydawnictwie znalazły się między innymi Metalowcy grupy Porum czy Piastelsi zespołu Dzikusy. Muzyczny kunszt Baaby w połączeniu z niezwykle czarującym głosem Gaby i Bunia powodują, że na kilka chwil możemy poczuć zapach tamtych lat. Jakież to przyjemne uczucie, aż chce się twista.

Materiał nagrano w analogowym studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie pod czujnym okiem Maćka Cieślaka. EP-ka aktualnie dostępna jest do kupienia na serwisie Bandcamp, a już niebawem ukaże się w formie winylowej nakładem wytwórni Lado ABC.

Jak te utwory brzmią na żywo. będziecie mogli się przekonać już w najbliższym czasie, ponieważ muzycy ruszają w trasę i zobaczyć ich będzie można między innymi w: Elblągu (08.01), Sopocie (09.01), Warszawie (16.01), Krakowie (17.01), Dębicy (18.01) i Lublinie (19.01).

Nie ma więcej wpisów