W tym tygodniu panowie z The Black Keys wchodzą do studia żeby rozpocząć pracę nad swoim 8. studyjnym albumem. Zespół ma w planach zakończenie prac nad krążkiem w marcu, a wydanie go pod koniec tego roku.

W jednym z wywiadów gitarzysta Dan Auerbach powiedział: Zaczynamy pracę nad nowym albumem w drugim tygodniu stycznia. Mamy też nadzieję, że uda nam się go skończyć do końca marca. Auerbach dodał także: Później wyruszamy na kilka tygodni w trasę, a latem chcemy zrobić sobie przerwę. Materiał nie jest jeszcze napisany. Będziemy to robić na bieżąco, kiedy będziemy w studiu. Tak pracuje nam się najlepiej, kiedy tworząc album, dajemy z siebie wszystko.

Perkusista Patrick Carney zapewnił, że album na pewno ukaże się w 2013 roku, a dokładna data jego wydania jest kwestią tego, kiedy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i kiedy członkowie zespołu zdecydują się ruszyć ponownie w trasę.

Warto dodać, że ostatnim albumem zamykającym dotychczasowy dorobek The Black Keys jest wydana w 2011 roku płyta El Camino. W 2012 roku zespół zaliczył natomiast swoją największą trasę po Wielkiej Brytanii, koncertując na największych obiektach w tym kraju. Na każdym kroku wspierali i rozgrzewali  dla nich publiczność chłopaki z The Maccabees.

Nie ma więcej wpisów