W minioną niedzielę zakończyła się pierwsza edycja plebiscytu „Prześwietlamy Rok 2012”, w którym czytelnicy portalu musicis.pl oddawali swoje głosy w trzech kategoriach: Debiut Roku 2012, Klip Roku 2012, Wydarzenie Roku 2012. W przeciągu kilku dni oddano ponad 6 tysięcy głosów, które wyłoniły następujących laureatów:

1. W kategorii Debiut Roku 2012 zwycięzcą został zespół Justyny, Staszka i Kuby czyli Domowe Melodie. Poniżej znajdziecie kilka uzasadnień od osób, które oddały swoje głosy na zwycięzcę:

Za charyzmatyczną kompozytorkę i wokalistkę JUCHO, która swoim talentem i determinacją wskazuje nam w Domowych Melodiach drogę na każdy szary jak i słoneczny dzień.
(Ona Reds)

Niebanalne teksty, cudowne brzmienie, nastrój i ten anioł, który siedzi wokalistce w krtani, sprawiły, że zakochałam się w tym zespole. Uwielbiam tych muzykantów – są najlepsi na świecie!
(Zingela)

2. W kategorii Klip Roku 2012 zwycięzcą została Brodka za klip do utworu Varsovie Poniżej znajdziecie kilka uzasadnień od osób, które oddały swoje głosy na zwycięzcę:

Po wysłuchaniu tej piosenki można naprawdę pokochać na maksa Warszawę.
(Ania)

Zaskoczył mnie swoją nie polskością, jakkolwiek dziwnie to brzmi. W każdym razie mega na plus i tyle.
(Marta)

3. W kategorii Wydarzenie Roku 2012 mamy dwóch zwycięzców. Taką samą liczbę oddanych głosów uzyskał koncert Sigur Rós w ramach festiwalu Sacrum Profanum jak i koncert zespołu Coldplay na Stadionie Narodowym. Poniżej znajdziecie kilka uzasadnień od osób, które oddały swoje głosy na zwycięzcę:

fot. Katarzyna Baraniewicz

Nic nie poruszyło mnie bardziej niż te dwa koncerty na których było mi dane być. Poza tym osobiście dziękuję organizatorom za to, że podczas jazdy tramwajem na 2 koncert Sigurów poznałam świetnego faceta ze śląska, z którym do tej pory utrzymujemy kontakty i spędziliśmy ostatnio mega sylwestra.
(Marta)

fot. Kacper Sarama

Muzycznie jak i pod względem organizacji show przygotowany przez Chrisa Martina i spółkę powalił mnie na kolana!
(Ania)

Nie ma więcej wpisów