Przykrą informację o braku Dave’a Grohl’a w koncertowym składzie Queen Of The Stone Age, którzy zawitają do Gdyni w lecie czas zastąpić nagrodą pocieszenia. W drugim tygodniu marca za pośrednictwem Roswell Records ukaże się soundtrack dokumentu kręconego przez lidera Foo Fighters.

Oprócz własnego filmu opowiadającego o nieistniejącym już studiu nagraniowym Sound City, które łączy w sobie ducha takich płyt jak debiutu Rage Against The Machine czy Iowa grupy Slipknot, równie ważna będzie strona muzyczna projektu. Mimo, iż określenie supergrupa może kojarzyć się z określeniem pejoratywnym, z Davem na pokładzie można mieć dobre myśli co pokazał już niejednokrotnie. Tym bardziej, że ta kolaboracja ukazuje muzyków legendarnych, niesamowicie rozpoznawalnych i wielbionych przez fanów ciężkich brzmień.

Koncert będzie powrotem do korzeni Grohla i zespołu Nirvana (Krist Novoselic, Pat Smear), a także połączeniem osobowości znanych z Foo Fighters (Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett) i QOTSA (Alain Johannes). Prócz nich na scenie – jak i w na ekranie – zobaczymy postaci Paula McCartneya, z którym dawny skład Nirvany nagrał utwór Cut Me Some Slack, Trenta Reznora, Stevie’ego Nicksa z Fleetwood Mac czy producentów: Chrisa Goss (UNKLE) oraz Ricka Nielsena.

Patrząc na listę nazwisk można spostrzec wiele powtarzających się ról basistów i perkusistów. Wygląda na to, że na scenie będzie dochodziło do wielu zwrotów akcji i zmian personalnych w zależności od prezentowanego utworu. Na żywo grupa zadebiutuje 18 stycznia podczas Sundance Film Festival, a już teraz można obejrzeć zwiastun produkcji, z którego wysypie się jeszcze większa ilość nazwisk i twarzy.

Nie ma więcej wpisów