Legendarny gitarzysta The Smiths po wielu latach od rozpadu kultowego zespołu wreszcie wyda solowy album. W przeciwieństwie do Morrisseya, Johnny Marr nigdy nie wydał prawdziwej samodzielnej płyty. Do tej pory jedynie wspomagał swoją grą na gitarze innych artystów, ostatnio pomagając The Cribs.

Wydawnictwo zatytułowane The Messenger ukaże się 25 lutego i promować go będzie singiel Upstarts, do którego video możemy już obejrzeć. Oprócz swojej gitary, Marr prezentuje w piosence także swoje umiejętności wokalne i producenckie.

Co ciekawe, muzyk, który w ostatnich latach zamieszkał w Stanach, album nagrał w Berlinie oraz rodzinnym Manchesterze, a inspiracją dla niego było właśnie dorastanie w Europie. Marr argumentuje to tym, że mieszkając z dala od rodzinnych stron człowiek myśli o nich więcej, a wręcz czuje się zobowiązany aby o nich pisać.

Zagorzali fani The Smiths pewnie i tak będą upierać się przy tym, że nie ma nic lepszego niż duet Marr – Morrisey, ale szans na reaktywację raczej nie ma, więc pozostaje nam się cieszyć tym co mamy.

Nie ma więcej wpisów