Anton Corbijn, słynny fotograf, twórca teledysków oraz reżyser biograficznego filmu Control opowiadającego o Ianie Curtisie ma wielu przyjaciół wśród muzyków, a jednym z nich jest Tom Waits. Panowie zaczęli swoją artystyczną współpracę w 1977 roku, kiedy to Corbijn po raz pierwszy sfotografował Waitsa, od tamtej pory ich ścieżki ciągle się przecinały i stali się inspiracją sami dla siebie.

Podsumowaniem dotychczasowych spotkań obu artystów ma być książka – 77′ – 11′ , która będzie zawierała ponad 200 stron fotografii właściciela najbardziej zachrypniętego głosu na świecie, wykonanych oczywiście przez holenderskiego fotografa. Dodatkowo znajdzie się tam też około 50 stron zdjęć zrobionych przez samego Toma Waitsa oraz wstęp pióra kolejnej słynnej osobistości, tym razem ze świata filmu – Jima Jarmusha.

Waits o swojej współpracy z Antonem Corbijnem wypowiada się w samych superlatywach, uważa, że jest to coś rzadko spotykanego i przypomina zażywanie niezbędnego, legalnego narkotyku. W wypowiedzi na ten temat dodał żartobliwie, że on nie będzie skakał ze skał w pelerynie Drakuli dla byle kogo.

Książka ukaże się 8 maja nakładem niemieckiego wydawnictwa Schirmer – Mosel, jednak w limitowanej ilości kopii, więc zainteresowanym polecamy się spieszyć z zakupem.

Nie ma więcej wpisów