Islandzka formacja elektro-popowa: Bloodgroup, ogłosiła właśnie wydanie swojej trzeciej studyjnej płyty Tracing Echoes. Jak podaje zespół, album trafi na półki sklepowe na wyspie 4 lutego, a już po kilku tygodniach, bo 25 lutego pojawi się w Polsce nakładem MonseArt Music Management. Płyta zawierać będzie 10 kompozycji. Wraz z Tracing Echoes, do polskich sklepów trafi także poprzedni album formacji, czyli Dry Land.

Bloodgroup, już po wydaniu debiutanckiego albumu Sticky Situation, stał się jednym z najbardziej topowych zespołów w Islandii. Pozycję tą zapewniły im przede wszystkim potężne, energiczne występy na żywo, przyjmowane niezwykle entuzjastycznie nie tylko na wyspie ale i poza nią. Zespół koncertował przez 2 lata po Europie i Ameryce Północnej, rozwijając i dopracowując swoje brzmienie, czego efektem było nagranie drugiej płyty Dry Land. Album przyniósł bardzo wyraźny postęp i nagrodzony został islandzką nagrodą Kraumur, przyznawaną najciekawszym rodzimym wydawnictwom.  Płyta ta została przez Guardian nazwana najbardziej melodyjnym progresem w mrocznej elektronice spod znaku The Knife. Angielski magazyn określił Bloodgroup wzbijającą się grupą o wielkich umiejętnościach i randze.

Zespół jest dobrze znany polskiej publiczności, ponieważ występował w naszym kraju już wielokrotnie. Po raz pierwszy zawitał w naszym kraju 2 lata temu, dając koncert w Poznaniu (który Islandczycy wspominają jako jeden z najlepszych momentów w ich karierze). Od tego czasu Bloodgroup wrócili do naszego kraju jeszcze na dwie trasy koncertowe, dając występy w największych miastach Polski.

Islandczycy podkreślają, że Polska jest dla nich szczególnie szczęśliwym miejscem, jeśli chodzi o przyjmowanie ich koncertów przez publiczność. Prawdopodobnie dlatego doczekamy się własnego wydania płyty Dry Land jak i najnowszego albumu. Ponadto, zespół po raz kolejny wybiera się w trasę koncertową, a w Polsce zagości już w kwietniu tego roku. Szczegóły dotyczące występów pojawią się wkrótce.

Kilka miesięcy temu pojawił się singiel promujący najnowszą płytę Islandczyków – utwór Fall, którego możecie posłuchać poniżej. Warto dodać, iż przy produkcji Tracing Echoes brał udział przyjaciel zespołu, Ólafur Arnalds. Oto pełna tracklista albumu:

1. A Threat
2. Disquiet
3. Nothing Is Written In The Stars
4. Fall
5. Cut Out Your Tongue
6. The Water
7. Indefinite
8. A King’s Woe
9. Lines
10. Mysteries Undone

Nie ma więcej wpisów