Ten rok rozpoczął się bardzo intensywnie, jeśli mowa o nowych utworach, powrotach na muzyczną scenę i wyczekiwanych debiutach. Ten rok rozpoczął się również intensywnie dla Youth Lagoon (Trevor Powers), który dwa lata temu zadebiutował krążkiem zatytułowanym The Year of Hibernation. Materiał zawierał kilkanaście utworów wpisanych w gatunki lo-fi czy synthpop.

Obecnie Youth Lagoon, po dwóch latach, powraca na muzyczną scenę, powraca na nią z ogromnymi niespodziankami, gdyż – jak sam przyznaje – jego drugi krążek jest już w całości gotowy. Premiera najnowszej produkcji zatytułowanej Wondrous Bughouse przewidziana jest na 5 marca. Krążek ukaże się za pośrednictwem wytwórni Fat Possum.

Oprócz dobrych wieści na temat albumu, możemy również przesłuchać pierwszego utworu, który zwiastuje wyczekiwaną długogrającą płytę. Kawałek nosi nazwę Dropla. Sprawdźcie, czy artysta wprowadzi nas w zupełnie nowy klimat, czy jednak pozostanie przy znanych nam już dźwiękach i emocjach dozowanych przy poprzedniej produkcji.

Nie ma więcej wpisów