Niedawno informowaliśmy Was o planach powrotu na scenę zespołu Phoenix, a także o dacie wydania najnowszego, piątego w dorobku Francuzów albumu, którego premiera przewidziana jest na początek kwietnia. Pomimo napływających zewsząd coraz to nowych informacji o nadchodzącym wydawnictwie, nadal nie był znany jego tytuł.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zespół zamieścił jaskrawo różowe zdjęcie wraz z ostrzeżeniem o tym,  że materiał może wywoływać atak epilepsji. Ostrzeżenie jest istotne, ponieważ post zawiera również link do oficjalnej strony zespołu, na której znajdziemy video, uderzające nas po oczach migającym na wszystkie możliwe kolory napisem PHOENIX BANKRUPT! – jak możemy się domyślać to właśnie nazwa najnowszego krążka. Informacja o tytule płyty pojawiła się zaraz po tym jak Phoenix ogłosiło swój pierwszy od dwóch lat występ na żywo. Francuzi pojawią się w tym roku na festiwalu Rock am Ring oraz Rock im Park w Niemczech.

Jednak tym, co daje do myślenia najbardziej, jest słyszana w tle muzyka. Czyżby był to fragment nowego utworu? Sprawdźcie to sami tutaj.

Nie ma więcej wpisów