Mimo że jego pierwszy longplay wydany został dopiero w czerwcu, o Totally Enormous Extinct Dinosaurs usłyszeliśmy już w 2009 roku, za sprawą świetnej EP-ki All In One Sixty Dancehalls. Ciekawe elektroniczne brzmienie połączone z intrygującym wokalem od razu zostały dostrzeżone przez fanów lubiących połamane rytmy. Dzięki temu muzyk zyskały przychylność krytyków. Przełom w karierze Orlanda Higginbottoma (bo tak naprawdę nazywa się TEED) nadszedł wraz z wydaniem Garden, którego wersja instrumentalna została użyta w kampanii Noki Lumia. Niewątpliwie przełożyło się to na jego popularność, a w końcu zaowocowało wydaniem remixów dla Lady Gagi, Katy Perry czy Friendly Fires.

Teraz ten młody Brytyjczyk zaprezentował nam własną wersję My Number Foals. I znowu nie zawiódł. TEED uczynił utwór niemalże nierozpoznawalnym, zostawiając jedynie głos Yannisa Philippakisa i zastępując gitarowe riffy równie chwytliwym beatem oraz dźwiękiem syntezatorów, które idealnie nastrajają na imprezowe szaleństwo.

Oryginał My Number pojawi się na najnowszym, trzecim już krążku grupy z Oksfordu. Premiera Holy Fire już za kilka tygodni.

Nie ma więcej wpisów